סדנאות מרכז פסיכופלייבק בפסטיבל זורבה 2012

מרכז פסיכופלייבק מעביר סדנאות במסגרת פסטיבל זורבה הבודהה שיערך באשרם במדבר בין התאריכים 3-6.10.2011. אושו (מורה רוחני מהודו) ,שעל השראתו מבוסס הפסטיבל בפרט ואשרם במדבר בכלל, הוא שתבע את המונח: "זורבה הבודהה"-המייצג את האדם השלם. זה שיודע לשחק את משחק החיים ולשלב היטב בין זורבה הנהנתן והארצי, לבין הבודהה המודט והרוחני. זורבה הבודהה מזכיר לנו שהחיים לא חייבים להיות רציניים מדי, ושהמסע שלנו הוא בעצם משחק זורם מלא בהרפתקאות.

 

הדרמה הפנימית 
החיים מזמנים לנו מגוון חוויות וניסיונות המעוררים בנו מחשבות, רגשות ,תחושות , קונפליקטים והתחבטויות. בסדנה נעזר בסיפורי תיאטרון הפלייבק על מנת לבטא את הדרמה הפנימית המתקיימת בנו. נשזור את סיפור חיינו דרך מעגלי הקשבה, תנועה ואימפרוביזציה משחקית. (שירלי כהן, מרכז פסיכופלייבק www.PsychoPlayback.com 054-8004334).

 

סגנון המנהיגות שלי
מנהיגות היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. אנו מכירים בחיינו דמויות רבות של מנהיגים קרובים ורחוקים, ולעיתים אף אנו עצמנו. מהו דמות של מנהיג עבורנו? מהן מערכות היחסים שלנו עם המונהגים שלנו או עם המנהיגים שלנו? באמצעות סדנת פסיכופלייבק נחקור את המנהיגות הפרטית שלנו ואת המקום שאנו תופסים בתור מונהגים או מנהיגים. באמצעות תיאוריה (bass & avolio, 2002) ובאמצעות פסיכופלייבק נחווה ונשתף אחרים בסיטואציות מהחיים בהן גילמנו מנהיג או מונהג. (אלכס פרדקין, מרכז פסיכופלייבק www.PsychoPlayback.com 054-8004334)

 

רגשות בארגונים
רגשות הן חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. גם בתוך כדי עבודה אנו חווים רגשות, לעיתים רגשות שאינם מוצאים ביטוי. בסדנה נחקור את המושג "עבודה רגשית" (emotional labor), האם מקום העבודה שלנו דורש מאיתנו הצגת רגש מסוים והדחקתו של רגש אחר לפינה? אילו רגשות "מקובלים" ואילו "פסולים"? אילו מן רגשות עולים בתוך כדי העבודה שלנו והאם הם מוצאים מקום? האם ישנם חוקי רגשות במקום העבודה? באמצעות פסיכופלייבק נעלה סיטואציות מעולם העבודה שלנו, נוכל לראות את עצמנו מחוץ ובפנים ובאמצעות ההרחקה לקבל תובנות באשר לצרכים שלנו, ולפתח זוית ראיה אחרת על העולם הארגוני. (אלכס פרדקין, מרכז פסיכופלייבק www.PsychoPlayback.com 054-8004334)

 

שירלי כהן (מרכז פסיכופלייבק)
שחקנית תיאטרון ומנחת סדנאות פלייבק מטעם מרכז פסיכופלייבק. מטפלת בפסיכותרפיה הוליסטית. תומכת ומלווה תהליכי מודעות ,שינוי והעצמה באופן פרטני וקבוצתי. הופיעה בהצגות שונות, ביניהן השתתפה ב"קינה" מופע נע בפסטיבל עכו  2010. (www.PsychoPlayback.com 0548004334)

אלכס פרדקין (מרכז פסיכופלייבק)
שחקן תיאטרון פלייבק ומוסיקאי. מנחה סדנאות פלייבק לאירגונים מטעם מרכז פסיכופלייבק. בשלבי סיום התואר השני בפסיכולוגיה ארגונית. הופיע בהצגות שונות מטעם המרכז ומעבר, החל מתיאטרון פלייבק קונבנציונאלי, וכלה בפלייבק רחוב ומופעי אילתור מוסיקליים אחרים. (www.PsychoPlayback.com 0548004334)

פרטים נוספים על הפסטיבל ניתן למצוא כאן: http://zorba.co.il

כל הזכויות שמורות ל BeCom - יעוץ טכנולוגי