סדנאות מרכז פסיכופלייבק בפסטיבל זורבה 2011

מרכז פסיכופלייבק מעביר סדנאות במסגרת פסטיבל זורבה הבודהה שיערך באשרם במדבר בין התאריכים 19-22.10.2011. אושו (מורה רוחני מהודו) ,שעל השראתו מבוסס הפסטיבל בפרט ואשרם במדבר בכלל, הוא שתבע את המונח: "זורבה הבודהה"-המייצג את האדם השלם. זה שיודע לשחק את משחק החיים ולשלב היטב בין זורבה הנהנתן והארצי, לבין הבודהה המודט והרוחני. זורבה הבודהה מזכיר לנו שהחיים לא חייבים להיות רציניים מדי, ושהמסע שלנו הוא בעצם משחק זורם מלא בהרפתקאות.

 

תיאטרון פלייבק נטו – סיפורים מהזורבה

לרגע אחד נהיה שחקני תיאטרון פלייבק. נעזר בטכניקות מתוך תיאטרון הפלייבק על מנת לספר סיפורים וחוויות אותן חווינו במהלך הפסטיבל. נפרד מהפסטיבל ואחד מהשני באמצעות אימפרוביזציה, תנועה וביטוי עצמי. נעלה את הסיפורים האישיים על בימת הפלייבק ונחזור לעיר הגדולה עם כוחות מחודשים. (עומרי כהן www.PsychoPlayback.com 054-8004334).

 

סוציודרמה

באמצעות חוט השני העובר בין הנושאים האינדיבידואלים והשונים של חברי הקבוצה, נמצא את הנושא הקולקטיבי-קהילתי. נצא לבדיקת הנושא הקבוצתי באמצעות תיאטרון פלייבק ואלמנטים פסיכודרמטיים. המאפשרים לנו את עבודת העומק הטמונה בגישת הפסיכופלייבק. מומלץ לבעלי ניסיון בתיאטרון פלייבק. (עומרי כהן, www.PsychoPlayback.com 054-8004334)

 

תיאטרון פלייבק נטו – סיפורים מהזורבה

לרגע אחד נהיה שחקני תיאטרון פלייבק. נעזר בטכניקות מתוך תיאטרון הפלייבק על מנת לספר סיפורים וחוויות אותן חווינו במהלך הפסטיבל. נפרד מהפסטיבל ואחד מהשני באמצעות אימפרוביזציה, תנועה וביטוי עצמי. נעלה את הסיפורים האישיים על בימת הפלייבק ונחזור לעיר הגדולה עם כוחות מחודשים. (עומרי כהן www.PsychoPlayback.com 054-8004334)

 

פסיכודרמה – היכל של מראות

פסיכודרמה מאפשרת תהליך של העצמה אישית, למידה והתבוננות פנימית. במהלך הסדנא נכיר את עצמנו באמצעות חברי הקבוצה האחרים. נעבור התנסויות באמצעים פסיכודרמטיים המאפשרים התבוננות באלטרנטיבות העומדות לרשותינו לפתרון קונפליקטים חיצוניים ופנימיים בחיינו. (עומרי כהן, www.PsychoPlayback.com 054-8004334)

 

זוויות

סדנא חווייתית המאפשרת הצצה לעולם הפסיכותרפיה ההוליסטית. במפגש נלמד להתבונן מזוויות ראייה שונות לסיפורי חיים שמלווים אותנו באמצעות מעגלי הקשבה, שיטת עבודה הנהוגה בפסיכופלייבק. אותה ניישם באמצעות כלים תאטרליים וטכניקות מתוך גישת הפסיכותרפיה ההוליסטית. (שירלי כהן, www.PsychoPlayback.com 054-8004334)

 

אימפרוביזציה מהחיים

אנחנו יצורים בעלי רגישות, פתיחות ותעוזה. קיים בנו דחף להשתחרר, להשטות, לצחוק ולתת ביטוי למי שאנחנו וליכולות המיוחדות שטמונות בנו. כל אלה מוציאים מאיתנו את השחקן שנמצא בכל אחד ואחת מאיתנו. דרך אימפרוביזציה מסיפורי חיינו ובאמצעות משחק, ניתן ביטוי ונתנסה בסצנות מתוך חיינו. (אייל לוי www.PsychoPlayback.com 054-8004334)

 

 

פרטים נוספים על הפסטיבל ניתן למצוא כאן: http://zorba.co.il

כל הזכויות שמורות ל BeCom - יעוץ טכנולוגי